Maska

Kilka słów o ochronie dróg oddechowych w czasie stosowania Apiwarolu. Producent leku zaleca stosowanie masek ochronnych. Ja osobiście widziałem działanie uboczne Amitrazy stosowanej w preparatach przeciwkleszczowych – nasz pies po zastosowaniu leku przez dwa dni był bardzo chory, a lek podano na skórę, niczego nie wdychał. Dlatego postanowiłem zainwestować w maskę całotwarzową tak aby ochronić także oczy. Wybór padł na maskę Climax 731, niezbyt drogą a jednocześnie w miarę uniwersalną bo pozwalającą na użycie standardowych pochłaniaczy.

UWAGA!!! Każda maska ma swój termin przydatności do użycia. W sieci jest sporo ogłoszeń o sprzedaży masek wojskowych z demobilu,jednak nie wszyscy sprzedający informują, że są to przedmioty kolekcjonerskie a nie ochronne. I nie chodzi tu o pochłaniacz ale o samą gumową/silikonową maskę, która po kilku latach leżakowania w magazynie nie zapewni już wymaganego poziomu zabezpieczenia przed przedostaniem się gazów.

Jeśli chodzi o sam pochłaniacz to żaden ze sprzedawców z jakimi rozmawiałem w sklepach BHP/PPoż nie potrafił mi doradzić jaki powinienem zastosować. W końcu zamówiłem pochłaniacz z filtrem A2B2E2K2P3. Chroni on przed oparami substancji organicznych i nieorganicznych (i wieloma innymi niekoniecznie przydatnymi w mojej sytuacji jednak był na promocji i kosztował mniej niż pochłaniacz o gorszych parametrach) oraz ma wbudowany filtr wychwytującym 99,95% cząstek o wysokiej toksyczności.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.