Rasa pszczoły

Wybór konkretnej rasy pszoły, która spełni pokładane w niej oczekiwania to zadanie wymagające zastanowienia się. Moje ule bedą stały w przydomowym ogrodzie, w którym kręcić się bedzie dziecko i kilka psów, dlatego będę szukał pszczół z natury nieagresywnych.

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że choroby w pasiece to zdarzenia których nie uda się uniknąć. Ul styropianowy ułatwi utrzymanie czystości, jednak dużo zależy też od samych pszczół. I nie chodzi mi tutaj o odporność na poszczególne choroby, a o rzecz bardziej przyziemną, a mianowicie dbałość o higienę ula i plastrów przez same pszczoły. Okazuje się, że istnieją linie które lepiej niż inne radzą sobie z usuwaniem martwego lub chorego czerwiu na którym rozwinąć by się mogły choroby. To drugi czynnik, który będę brał pod uwagę przy wyborze.

Kolejna kwestia to rójki, które na chwilę obecną trochę mnie niepokoją. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przeoczę fakt wyrojenia się ula dlatego kolejnym czynnikiem który biorę pod uwagę to miejszy pęd do rojenia się.

Zabieram się za poszukiwania, szczęśliwie dzisiaj prawie każda pasieka zarodowa promuje się w Internecie, bedzie łatwiej zebrać potrzebne informacje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.